11.10.2022 Векторний редактор Inkscape

   Векторний редактор Inkscape

Inkscape використовують, перш за все, для створення векторних рисунків. Він може полегшити життя багатьом наболівальникам, художникам, дизайнерам, мультиплікаторам та іншим людям творчих професій. По своїй робочій функції, він чомусь подібний до інших графічних редакторів, таких як Illustrator, CorelDraw або Xara X.

   Створення і збереження документа

Відкриваємо програму, за умовчанням видається документ у вигляді альбомної сторінки, її добре видно в центрі робочого поля, можна ввести свої вимоги до формату та розміру, краще ввести з деяким запасом.

.                hello_html_54ce8b5.jpg              .                                  .

При малювані ви можете вийти за рамки цієї сторінки, але при друку зберігається тільки зображення на сторінці, а за її межами все буде втрачено. Змінити властивості документа можна з меню Файл, Властивості документа. Для кожного документа відкривається вікно File, Create (Ctrl + N). Переключатися між документами можна за допомогою клавіатури (Alt + Tab).

Сохранятью документ командами - Файл, Сохранить як ...

По умолчанию Inkscape зберігає документ у власному форматі svg, але має можливість зберегти зображення в ряді інших форматів.

 

Интерфейс програми.

Інтерфейс векторного графічного редактора Inkscape є досить зручним і функціональним. Локалізація виконана якісно, перекладені всі пункти меню, назви кнопок та інші елементи. При наведенні і затримці вказівника миші на кнопках – з’являється підказка з назвою кнопки. При виконанні дій з об’єктами у Рядку стану висвічуються підказки. Користування основними інструментами є інтуїтивно зрозумілим і подібним до комерційних векторних редакторів.

Після запуску Inkscape відкривається вікно, яке має наступний вигляд (розміщення панелей може дещо відрізнятися):

http://computer-science.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/Inkscape_interface.png

1 – Рядок заголовка
2 – Панель параметрів інструментів
3 – Панель інструментів
4 – Робоче поле
5 – Сторінка (полотно)
6 – Палітра
7 – Меню
8 – Панель команд
9 – Рядок стану

Основними об’єктами векторного зображення є графічні примітиви (лінії, прямокутники та багатокутники, кола тощо), малювати які можна на полотні за допомогою відповідних інструментів, зібраних на Панелі інструментів.

Кожен інструмент має свою панель параметрів, налаштування яких дає можливість змінювати нарисований примітив до невпізнанності, а Палітра дозволяє швидко підібрати кольорову гаму об’єктів.

У меню згруповані команди для роботи з програмою та об’єктами на полотні. Рядок стану містить підказки по використанню обраних інструментів, інформацію про виділені примітиви, показує координати курсора та поточний масштаб сторінки тощо.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

ВАС ВІТАЄ "ШКОЛА РОБОТОТЕХНІКИ" Школа робототехніки - це осередок творчості та технічної фантазії. Місце де мистецтво переплітаєть...