18.04.2023 Заняття №62

 Робота над кресленням і макетом

Програми для створення 3-D моделей

1. Tinkercad

Оф. сайт: https://www.tinkercad.com/

 

Онлайн редактор, досить спритний, дуже легко освоюється. Достатньо пройти перший відео урок (це займе не більше 15 хв) і ви вже зможете хоч якось працювати у цій програмі. Є інші уроки, які відкривають додаткові фічі та можливості програми.

Програма дозволяє створювати "примітиви" поєднувати їх один з одним булевими операціями. Існує інструмент для створення об'ємного тексту, з кількома шрифтами.

Створену модель можна завантажити на комп'ютер як STL/OBJ/X3D/VRML, або як SVG для порізки лазером.

Є бібліотека спільноти з 3D моделями, які ви можете скопіювати до себе у профіль та модифікувати на свій розсуд.

Можна імпортувати свої STL/SVG-файли, але, наскільки я зрозумів, редагувати ви їх не можете.

З моменту написання цієї статті AutoDesk допрацював цей редактор, додавши можливість писати кириличний текст, малювати криві, з'явилася лінійка.

Резюме: Кращий вибір для тих, хто не хоче встановлювати собі софт на комп'ютер або потрібно щось швиденько намалювати, не складне.

2. 123D Design

Оф. сайт: http://www.123dapp.com/design (Більше не підтримується)

Цей редактор потрібно завантажувати та встановлювати, дистрибутив "важить" 330Мб. Я б назвав його – “просунута версія Tinkercad”, враховуючи, що обидва ці редактори належать Autodesk®. Більш того, 123D Design спочатку теж був онлайн-редактором.

Він уміє все, що вміє Tinkercad і ще: генерує текст за всіма шрифтами встановленими в системі, підтримує кирилицю. Також можна призначати матеріали об'єктам (а не тільки колір), що дозволяє малювати криві, згладжує кути, знімає фаски. Тут є лінійки та інструменти позиціонування об'єктів, що дозволяє точно розташовувати об'єкти на робочому просторі, в т.ч. щодо один одного. Можна робити фігури шляхом лофтингу, розрізати їх площиною, генерувати стіни для об'єкта. Загалом, є базовий набір нормальної CAD-програми.

Можете зберегти модель у свою онлайн бібліотеку, або на локальний комп'ютер у форматі *.123dx, або експортувати її до STL-файлу (SAT-формат тільки для преміум облікового запису). Дозволяє імпортувати SVG-файли,

Також є бібліотека готових моделей, поповнювана спільнотою, яку ви можете використовувати у своїх цілях та бібліотека примітивів від самої програми (правда доступ до всіх об'єктів ви отримаєте лише на преміум-акаунті). Є 3 навчальні ролики по 3-4 хвилини, які вчать базовим навичкам роботи з програмою.

Що мені не сподобалося, так це - "гальмування", при порівняно нескладній моделі весь інтерфейс працює ривками. Програма постійно щось відправляє/підвантажує з Інтернету.

Резюме: Базовий функціонал CAD системи легко освоюється, якщо вам не вистачає Tinkercad, то це те, що вам потрібно. Але є одне, але він більше не підтримується розробником.

3. Designspark Mechanical

Оф. сайт: http://www.rs-online.com/designspark/electronics/eng/page/mechanical

 

Редактор потрібно встановлювати на локальний комп'ютер, архів дистрибутива "важить" 517 Мб. Цей редактор – урізана копія свого “старшого” брата Spaceclaim. Я вважаю Spaceclaim – найзручнішою системою проектування зараз. Тому Designspark, хоч і є "жалюгідною подобою" свого "старшого брата", при цьому на порядок краще 2-х раніше розглянутих програм.

Цей редактор може все, що й попередні, за винятком одного прикрого нюансу – з текстом він взагалі ніяк не працює. Тому є лише два варіанти, або малювати текст самому за допомогою кривих, або робити текст в іншому редакторі і потім імпортувати. Однією з головних переваг я вважаю можливість побудови зрізів, це дуже допомагає під час моделювання складних багатокомпонентних деталей. Дуже гнучко налаштовується робоче місце система вимірювань, кратність, точність. Є інструмент нанесення розмірів, дзеркало, обертання по осі зі зміщенням.

Підтримується імпорт із IDF, IDB, EMN, OBJ, SKP, STP, STL, різні графічні та відео формати. Експорт можливий у DXF(працює дивно), PDF, OBJ, SKP, STL (з дуже докладними налаштуваннями), XAML, JPG, PNG.

З освоєнням не все так гладко, як у попередніх – більші можливості вимагають ґрунтовнішого вивчення. Тим не менш, на сайті є всі необхідні матеріали і витративши 1 годину, вже можна приступати до моделювання.

На окрему увагу заслуговує бібліотека компонентів. Вона містить безліч компонентів (від роз'ємів до напрямних та дисплеїв), завдяки цьому ви можете проектувати свій пристрій, використовуючи стандартні вузли, які можна купити в магазині. Також програма може генерувати список елементів, які ви використовували у своєму рішенні, за яким ви їх зможете замовити через Інтернет (звісно, ​​не в нашій країні, поки що).

Резюме: Якщо ви хочете зробити щось серйозне, але не хочете/не можете купити Spaceclaim – Designspark Mechanical – рішення для вас.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

ВАС ВІТАЄ "ШКОЛА РОБОТОТЕХНІКИ" Школа робототехніки - це осередок творчості та технічної фантазії. Місце де мистецтво переплітаєть...