25.10.2022 Заняття №12

 Електронні пристрої та їх види

        Електронними називають прилади, в яких струм створюється рухом електронів у вакуумі, газі або напівпровіднику.

Електронні прилад, що становлять основу електроніки, можна класифікувати за двома ознаками:

- за принципом роботи;

- за функціональним призначенням.

За принципом роботи електронні прилади можуть бути розділені на чотири класи:

1. Електронні прилади - потік електронів рухається між електродами, що знаходяться у високому вакуумі, тобто в середовищі настільки розрядженого газу, що рухаються електрони не відчувають зіткнень з частинками газу.

2. Газорозрядні прилади - рух електронів в міжелектродному просторі відбувається в умовах зіткнення їх з частинками газу (з молекулами і атомами), що при певних умовах призводить до іонізації газу, різко змінює властивості приладу. Такі прилади називаються іонними.

3. Електрохімічні прилади - принцип дії заснований на явищах, пов'язаних з походженням електричного струму в рідких тілах з іонною провідністю. Такі прилади працюють на основі явищ, що вивчаються електрохімією і електронікою - хемотроніка.

4. Напівпровідникові прилади - принцип дії заснований на електронних явищах в речовинах, що мають кристалічну будову, для якого характерно закономірне і впорядковане розташування атомів в просторі. Пов'язані між собою атоми розташовуються строго певним способом, що утворює кристалічну решітку твердого тіла.

За функціональним призначенням електронні прилади можуть бути розділені на три групи:

1. електропреобразовательних - це прилади, в яких електрична енергія одного виду (наприклад, постійного струму) перетворюється в електричну енергію іншого виду (наприклад, змінного струму різної форми). До них відносяться випрямні, підсилювальні, перемикаючі, стабілізуючі прилади тощо

2. електроосвітлювальні - це прилади, в яких електрична енергія перетворюється в енергію оптичного випромінювання. До них можна відвести електронно-світлові індикатори, ЕПТ, знакові індикатори, лазери, в т.ч. світловипромінюючі діоди і т.д.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

ВАС ВІТАЄ "ШКОЛА РОБОТОТЕХНІКИ" Школа робототехніки - це осередок творчості та технічної фантазії. Місце де мистецтво переплітаєть...