27.09.2022 Заняття №4

 Керування світлодіодом

Вітаю, любий друже! Продовжуємовивчати цікавий та захоплюючий світ робототехніки. На минулому занятті ти ознайомився з набором комплектуючих Arduino. Пропоную почати детальне вивчення компонентів та їх застосування. Зайомимось зі світлодіодом.

    Світлодіод (світлодіод) - це пристрій, який випромінює світло, коли через нього проходить електричний струм. Вперше світлодіоди з'явилися в 1962 році як практичні електронні компоненти, що випромінювали лише червоне світло низької інтенсивності. Сучасні версії можуть бути дуже яскравими та доступними у широкому спектрі кольорів у видимому та навіть ультрафіолетовому та інфрачервоному спектрах. В основному вони використовуються в різних електронних пристроях, таких як годинник, ліхтарики, мобільні телефони, дисплеї та багато іншого.

Будова світлодіода


Колір світлодіодів

Для отримання світлодіода того чи іншого кольору використовується три технології – покриття люмінофором, використання RGB світлодіодів і застосування різних напівпровідникових матеріалів.

Робота світлодіода безпосередньо залежить від матеріалу, з якого він виконаний. Використання напівпровідників з різною шириною забороненої зони можна домогтися потрібного світла від діода. Від ширини забороненої зони залежить довжина хвилі. Для отримання приладів в інфрачервоному і червоному колірному спектрі використовуються тверді розчини на основі арсеніду галію. Помаранчеві, жовті й зелені кольори виходять за допомогою фосфіду галію. Сині, фіолетові і ультрафіолетові виготовляються на основі нітриду галію.

Світлодіоди бувають: індикаторні та освітлювальні.

  • Індикаторні використовуються в основному з для колірної індикації, а також при підсвічуванні дисплеїв, приладових панелей і інших приладів. Іншими словами  це світлодіоди невеликої потужності (до 0.2 Вт) з помірною яскравістю.
  • Освітлювальні LED використовуються при освітленні приміщень в складі світлодіодних ламп і стрічок, в автомобільних фарах і всюди, де треба отримати високу потужність світіння. Потужність таких світлодіодів може досягати десятків ват.

Підключення світлодіода до плати Arduino

Подивись ознайомче відео за посиланням

Тисни тут!
Код для програмування роботи світлодіода

const int buttonPin = 2; // номер порта нашей кнопки
const int ledPin =    13; // номер порта светодиода
void setup() {
    // устанавливаем порт светодиода на выход
    pinMode(ledPin, OUTPUT);
    // устанавливаем порт кнопки на вход
    pinMode(buttonPin, INPUT);
}
void loop() {
    // читаем состояние порта кнопки и записываем в переменную
    int buttonState = digitalRead(buttonPin);
    // делаем простую проверку нашей переменной, если на входе в порт кнопки присутствует напряжение - включаем светодиод, иначе - выключаем
    if (buttonState == HIGH) {
        // подаем 5 вольт на порт наешго светодиода
        digitalWrite(ledPin, HIGH);
    
    } else {
        // выключаем светодиод
        digitalWrite(ledPin, LOW);
    
    }
}

Комментариев нет:

Отправить комментарий

ВАС ВІТАЄ "ШКОЛА РОБОТОТЕХНІКИ" Школа робототехніки - це осередок творчості та технічної фантазії. Місце де мистецтво переплітаєть...