Макетна плата, або breadboard – це безпаєчна плата для монтажу. Це універсальний інструмент для моделювання прототипів пристроїв. Альтернатива створення схем без застосування паяльника.
Монтажну плату застосовують для конструювання, налагодження і тестування майбутньої схеми пристрою при різних умовах підключення і експлуатації. Макетну плату використовують новачки-електрощники. Беруть на озброєння breadboard і досвідчені інженери. За допомогою пристосування також перевіряють нові деталі та компоненти.
Покажемо застосування макетної плати, проектуючи на базі мікропроцесора Ардуіно.
Як влаштована макетна плата?
Щоб пояснити, як працює макетна плата – дивіться з чого вона складається. Пластикова пластина-підстака з великою кількістю отворів. Відстань між отворами – 2,54 мм, їх діаметр – 0,8 мм. Усередині розташовані два види доріжок: контактні групи пластин і вертикальні доріжки для подачі живлення. Ряди металевих пластин-рейок мають по п’ять кліпс кожна. Отвори, в які будуть вставлятися ніжки елементів, з’єднують кліпси і таким чином замикають схему.
Провідник, підключений до отвору в одному з рядів, одночасно з’єднується з іншими контактами цього ряду. На одній рейці можна підключити до 5 елементів, які будуть пов’язані між собою.
Дві рейки одного ряду ізольовані один від одного. Рейки живлення розташовані вертикально по краях. Як правило, синій колір лінії вказує, що потрібно подавати «-», а червоний – «+».
Щоб з макетною платою було зручніше працювати, на неї виробники наносять позначення доріжок латинськими буквами і цифрами. Так простіше описувати процес складання або писати інструкції для підключень.
Так як на платі є дві шини живлення, на неї можна подавати два види напруги. Є і макетні плати зі спеціальними клемами – до них підключають джерело живлення.
Важливо! Напругу в 220 вольт підключати до макетної плати не можна.
Як використовувати breadboard для створення проектів на Ардуіно?
Ніжки електронних компонентів необхідно вставляти в отвори. Таким чином ви поєднуєте деталі горизонтально. З крайніх вертикальних доріжок подається живлення. Для зручності з’єднання і підключення елементів необхідні кусачки, плоскогубці, пінцет та монтажні дроти, щоб зробити перемички і підключити живлення.
Якщо проект великий – можна поєднувати кілька макетних плат. Для цього на платах виробники встановлюють виступи і пази для зчеплення.
Подивись ознайомче відео. Тисни на посилання
Комментариев нет:
Отправить комментарий